Wielkanocna wyprawa do Bośni


0
Dni wyprawy

0
Zestawów max

0
Zestawów min

0
Osób na zestaw max

0
Km trasy głównej

Wielkanocna wyprawa do Bośni 


Cena

1950,- za zestaw

Podana cena za przyczepę/kampera z maksymalnie 6-cioma osobami.


Wakacyjny zlot dla przyczep i kamperów


Wielkanocna wyprawa do Bośni – Zapraszamy!

Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na niezwykłą przygodę w Bośni. Nasza wyprawa to kombinacja zwiedzania i relaksu, z myślą o tym, abyście mogli cieszyć się każdą chwilą. Już od drugiego dnia przygody, gdy dotrzemy do pierwszego miejsca w Bośni, zacznie się prawdziwa uczta dla zmysłów. Zapewniamy Wam pinezki w mapach google i sugestie co warto zobaczyć oraz gdzie zrelaksować się. Choć trzymamy się głównego harmonogramu, nie narzucamy Wam sztywnych ram czasowych – jeśli macie ochotę na trekking po pięknych górach Bośni, śmiało możecie się wybrać! A dla innych proponujemy wieczorne spacery po malowniczych miasteczkach Bośni.

Podpowiemy Wam, gdzie znaleźć najlepsze i najbardziej przystępne cenowo restauracje, które często mijane są przez turystów, mimo że warto w nich zjeść. Z chęcią doradzimy także, gdzie warto zrobić zakupy, abyście nie przepłacili.

Jeśli jesteście miłośnikami kuchni, opowiemy Wam o tym, czym wyróżnia się Bośnia i jakie lokalne specjały warto spróbować.

Podczas naszej wyprawy czekają na Was różnorodne spotkania integracyjne, dostosowane do charakteru miejsca, w którym się znajdziemy.

Odwiedzimy takie perły jak Mostar, Blagaj, Počitelj, Sarajewo, Jajce, Banja Luka i wiele innych. Każde z tych miejsc zachwyci Was widokami i zabytkami. (zdjęcia z naszej wyprawy do Bośni i Czarnogóry możecie Państwo obejrzeć tutaj)

Dla tych, którzy szukają rozrywki, również mamy wiele propozycji. Wieczorem w Sarajewie będziecie mieli okazję odkryć miasto od jego nocnej strony.

U nas nie ma ukrytych kosztów. Dzięki elastyczności naszej wyprawy, będziecie mogli dostosować jej koszty do Waszych możliwości, decydując o tym, które miejsca odwiedzicie i gdzie zjecie.

Nie zwlekajcie, wypełnijcie już dziś formularz rezerwacyjny i przyłączcie się do naszej wyprawy!

Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia wyprawy na Facebooku!

Termin wyprawy:
28.03.2024 do 07.04.2024

Dzień 0

Możliwość spotkania w dniu 27.03 wieczorem na parkingu dla przyczep i kamperów w Zawoi. Nocleg przed wyjazdem. Wyjazd dnia następnego ok 8:00 rano.

Dzień 1

Zbiórka godz. 9:30 rano na parkingu przy stacji benzynowej BP w Chyżne. Przejazd Przez Słowację i Węgier. Postój na odpoczynek (parking przy autostradzie). Ok 580 km łącznie.

Dzień 2

Wyjazd z miejsca odpoczynku. Dojazd do Wodospadów Kravica. Ok 580 km łącznie. Jeśli starczy czasu (dla chętnych) odwiedzimy wodospady.

Dzień 3

Jeśli dzień wcześniej nie byliśmy w wodospadach, to odwiedzimy je rano. Zakupy na Wielkanoc, a później dla chętnych pojedziemy zobaczyć Wodospady  Provalije, a następnie zwiedzać Nekropolę  Boljuni, Studnę Neves oraz Twierdzę Herceg. Wszystko dla chętnych wg uznania.

Dzień 4

Śniadanie Wielkanocne. Dla chętnych wyjazd na zwiedzanie Mostaru, Fortecy oraz Klasztoru Derwiszów w Blagaj i miasteczka Počitelj.

Dzień 5

Wyjazd do Sarajewa. Ok 170 km łącznie. Dla chętnych wieczorna wycieczka do starego centrum Sarajewa.

Dzień 6

Dla chętnych zwiedzanie Sarajewa oraz wycieczka do źródła rzeki Bośnia

Dzień 7

Wyjazd do Jajce Ok 160 km łącznie. Czas wolny a wieczorem jeśli dopisze pogoda zrobimy wspólne BBQ.

Dzień 8

Chętni mogą pojechać zobaczyć Wodospad Plivski oraz zabytkowe miasto Jajce, a wieczorem spacer w Bania Luka.

Dzień 9

Chętnych zapraszamy na zwiedzanie zabytkowych miasteczek Tesanj i Teslic

Dzień 10

Rozpoczęcie podróży powrotnej. Nocleg na stacji koło Budapesztu. Ok 540 km łącznie

Dzień 11

Dalsza część podróży powrotnej. Pożegnanie na Parking TIR Chyżbet w Polsce. Ok. 340 km łącznie

Cena zawiera:

 • Opiekę pilota wyprawy przyczepą, podczas każdej zmiany miejsca pobytu oraz podczas wycieczek i eventów. Przewodnik również udzieli informacji o rzeczach, które warto zakupić oraz pomóc w znalezieniu restauracji,
 • Szczegółowy plan wyprawy przyczepą,
 • Obejmuje grupę do 6 osób w jednej przyczepie lub kamperze,
 • Opracowaną trasę wraz z miejscami postojowymi,
 • Elektroniczny plan z zabytkami i atrakcjami,,
 • Dla chętnych w cenie wycieczki fakultatywne oferowane przez organizatora,
 • Spotkania integracyjne o zróżnicowanym charakterze w zależności od miejsca, w którym są organizowane,
 • Opracowanie orientacyjnych kosztów nie zawartych w cenie.

Cena nie zawiera:

 • Kosztów paliwa (za główną trasę to ok 1633 zł przy założeniu spalania 10l/100km i ceny paliwa w kwocie 7 zł – w kalkulację nie są wliczone koszty paliwa przejechanego w miejscach postojów),
 • Kosztów winet (ok 120 zł za winietę na Węgrzech dla zestawu pojazdów do 3,5t oraz z założeniem, że jeśli jest to zestaw SUV+przyczepa, to jednoosiowa. Zestawy z przyczepami dwuosiowymi oraz Kampery mogą ponieść większe opłaty. Zestawy pojazdów powyżej 3,5t muszą posiadać urządzenia do uiszczania opłat drogowych),
 • Kosztów opłat za autostrady w Chorwacji i Bośni z założeniem SUV+przyczepa jednoosiowa (ok 350 zł licząc od miejsca zbiórki początkowej do miejsca zbiórki końcowej, przyjmując kurs 5,00 zł za 1 EURO),
 • Kosztów kempingów* (ok 360 zł za 2 osoby dorosłe przyjmując kurs 5 zł za 1 EURO),
 • Kosztów wyżywienia (są one bardzo trudne do skalkulowania, w zależności od preferencji żywieniowych. Średnie koszty dla 2 osób wynoszą ok 1100 zł – cena ta obejmuje wyżywienie przygotowywane we własnym zakresie i tanich restauracjach),
 • Pozostałych kosztów takich jak bilety wstępów czy opłaty parkingowe ( z reguły dla 2 osób jest to około 300 zł),
 • Kosztów ubezpieczenia medycznego, turystycznego, assistance i oc pojazdów uczestnika.

Całkowite koszt wyprawy przyczepą na osobę jest uzależniony od preferencji żywieniowych oraz ilości płatnych miejsc do zwiedzania, które odwiedzicie.

*Definicja osoby dorosłej na każdym kempingu jest inna i czasem za taką osobę uważana jest osoba od 8 roku życia, a czasem od 12.

Wielkanocna wyprawa do Bośni wymaga przygotowania!

Uczestnik Powinien:

 • Wykupić ubezpieczenie podróży zagranicznej zawierające ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa, OC w życiu codziennym dla siebie i współuczestników,
 • Zabrać karty EKUZ,
 • Wiedzieć ile długości i wysokości ma twój zestaw,
 • Zabrać ze sobą złącze/przejściówkę/przedłużacz CEE (na wielu kempingach jest ono potrzebne aby się podłączyć do prądu),
 • Posiadać dokumenty konieczne do podróży zagranicznej (dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy, dowody rejestracyjne z aktualnymi przeglądami, dowody ubezpieczenia OC pojazdów i zielonymi kartami) i ich kopie,
 • Mieć pełną butlę gazową – wymiana butli za granicą może nie być możliwa, a ich napełnienie też nie jest oczywiste,
 • Mieć włączony roaming wraz z roamingiem internetu. Zaleca się w miarę możliwości zabranie również mobilnego routera, do którego można włożyć zagraniczną kartę SIM,
 • Sprawdzić stan techniczny pojazdów przed wyjazdem,
 • Wykupić assistance pojazdów,
 • Mieć grilla jeśli chce z takowego korzystać,
 • Zaleca się aby miał ok 400 EURO w gotówce.

Wyprawy przyczepą logistycznie opracowane są dla zestawów z przyczepami.

Istnieje możliwość dołączenia do Wielkanocnej wyprawy do Bośni z kamperem po wcześniejszym uzgodnieniu tego z organizatorem – głównie chodzi o wysokość posiadanego pojazdu.

Zlot\ na powitanie wiosny