Zwiedzanie Toskanii i odpoczynem w Rimini

0
Dni wyprawy

0
Zestawów max

0
Zestawów min

0
Osób na zestaw max

0
Km wyprawy


 


 


Cena

1'690,-/zestaw

 • Podana cena za przyczepę/kampera z maksymalnie 6-cioma osobami.

  

Wyprawa zwiedzanie Toskanii i wypoczynek w Rimini organizowana przez wyprawy przyczepą oparta jest na zwiedzaniu i wypoczynku, tak aby nie zabrakło w niej niczego.
Właściwa jej część zaczyna się już drugiego dnia, gdy tylko dojedziemy na pierwszy kemping we Włoszech. Zapewniamy informatory odnośnie tego co warto zobaczyć i gdzie warto jechać się zrelaksować. Nie zmuszamy nikogo do niczego, poza trzymaniem się obowiązkowego planu przemieszczania, więc jeśli ktoś ma ochotę iść w piękne toskańskie góry, otaczające Florencję to nie ma problemu. Innym proponujemy wieczorne przechadzki po jakże urokliwych włoskich miasteczkach.

Dostaniecie Państwo wskazówki jak znaleźć najlepsze i najtańsze pizzerie. Bardzo często są one omijane przez turystów, a jednak warto z nich korzystać. Służymy pomocą odnoście tego gdzie robić zakupy, tak aby nie przepłacać. Nawet nawet certyfikowane włoskie produkty można kupić w rozsądnych cenach.
Dla osób nie oszczędzających na wysokiej jakości produktach BIO, podpowiemy gdzie je dostać. A jeśli nastawiacie się na kulinarne doznania, wskażemy czym wyróżnia się dany region i jakich lokalnych potraw warto spróbować.

Na naszej wyprawie będą odbywały się także wieczorne spotkania integracyjne, które za każdym razem będą wyglądać trochę inaczej, w zależności od miejsca w którym będziemy się znajdować.

Będziecie Państwo mieli okazję zwiedzić takie miasta i miasteczka jak Werona, Florencja, Piza, Marina di Pisa, Grosseto, Capalbio, San Marino, Rimini i ich okolice. We wszystkich tych miejscach znajdziecie widoki i zabytki zapierające dech w piersiach.

Dla osób żądnych rozrywki, też nic nie zabraknie. W drugiej części naszej wyprawy będzie można jej zaznać sporo. Prowincja Rimini oferuje liczne atrakcje: park rozrywki, park wodny, park miniatur wraz z częścią rozrywkową oraz oczywiście niezliczoną ilość barów, pubów i klubów – również tych plażowych.

U nas nie znajdziecie Państwo żadnych ukrytych kosztów wyprawy, a dzięki jej charakterowi, samodzielnie będziecie mogli dostosować jej koszty do waszych możliwości, decydując o cenach wynajmowanych parceli kempingowych, miejsc które będziecie zwiedzać oraz gdzie i jak będziecie się żywić.

Nie czekajcie i wypełnijcie formularz rezerwacyjny już dziś!

Zwiedzanie Toskanii i wypoczynek w Rimini – plan wyprawy przyczepą:

 

Dzień 1

Spotkanie w miejscu zbiórki (parking na A4 przy wjeździe z Niepołomic) o godzinie 11:30 lub dołączenie do grupy na trasie po wcześniejszym uzgodnieniu tego z organizatorem, przejazd na parking przy autostradzie za Wiedniem – przyjazd ok godz. 21:00, nocleg.

Dzień 2

Zbiórka godz. 6:00, przejazd do Werony – dojazd ok godziny 18:30, zakwaterowanie na Kempingu, Spotkanie integracyjne.

Dzień 3

Możliwość zwiedzania Werony, zbiórka o godz. 13.30, przejazd do Florencji – dojazd ok godz. 18.30, zakwaterowanie na Kempingu.

Dzień 4

Możliwość zwiedzania Florencji, Pizy i/lub pobyt na plaży w Marina di Pisa. Spotkanie integracyjne.

Dzień 5

Możliwość zwiedzania Florencji i Pizy. Zbiórka  godz.14:30, przejazd do Grosseto – przyjazd ok godz. 17.30, zakwaterowanie na kempingu. Możliwość zwiedzania Grosseto, czas wolny. Spotkanie integracyjne 21:00.

Dzień 6

Dla chętnych zbiórka godz. 12:30. Wycieczka na termy Saturnia i zwiedzanie Capalbio – powrót 17.30. Czas wolny.

Dzień 7

Zbiórka godz. 9.00. Przejazd do Rimini – przyjazd ok godz. 14:30. Zakwaterowanie na Kempingu, czas wolny.

Dzień 8

Dla chętnych zbiórka godz. 13:00 – wycieczka do parku rozrywki Mirabilandia. Możliwość zwiedzania parku miniatur Miniatura Italia, San Marino, Rimini. Czas wolny.

Dzień 9

Dla chętnych zbiórka godz. 9:00 – wycieczka do Aqua Parku. Możliwość zwiedzania parku miniatur Miniatura Italia, San Marino, Rimini. Czas wolny.

Dzień 10

Możliwość zwiedzania parku miniatur Miniatura Italia, San Marino, Rimini. Czas wolny.

Dzień 11

Możliwość zwiedzania parku miniatur Miniatura Italia, San Marino, Rimini. Czas wolny.

Dzień 12

Zbiórka godz. 13:00. Przejazd na parking dla pojazdów kempingowych w Padwie. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 13

Możliwość zwiedzania Padwy. Zbiórka godz. 14:00. Przejazd na parking w okolicy Graz – przyjazd ok godz. 22.00. Nocleg

Dzień 14

Zbiórka godz. 8:30. Przejazd do miejsca zbiórki końcowej (parking na A4 przy zjeździe na Niepołomice) lub wcześniejsze odłączenie się od grupy po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem – przyjazd ok godz. 15:00.

Cena zawiera:

 • Opiekę pilota wyprawy przyczepą, podczas każdej zmiany miejsca pobytu oraz podczas wycieczek i eventów,
 • Szczegółowy plan wyprawy przyczepą,
 • Obejmuje grupę do 6 osób w jednej przyczepie lub kamperze,
 • Opracowaną trasę wraz z miejscami postojowymi,
 • Informator o zabytkach, atrakcjach i lokalnej kuchni w miejscach noclegowych,
 • Dla chętnych wycieczki fakultatywne oferowane przez organizatora,
 • Spotkania integracyjne o zróżnicowanym charakterze w zależności od miejsca, w którym są organizowane,
 • Opracowanie orientacyjnych kosztów nie zawartych w cenie,
 • Od dnia rozpoczęcia wyprawy przyczepą, ważne ubezpieczenie OC w razie szkód doznanych przez uczestników wyprawy z winy organizatora do 500 tys. zł.

Cena nie zawiera:

 • Kosztów paliwa (za główną trasę to ok 2882 zł przy założeniu spalania 10l/100km i ceny paliwa w kwocie 9 zł – w kalkulację nie są wliczone koszty paliwa przejechanego w miejscach postojów),
 • Kosztów winet (ok 236 zł za winiety w Czechach i Austrii dla zestawu pojazdów do 3,5t. Zestawy pojazdy powyżej 3,5t muszą posiadać urządzenia do uiszczania opłat drogowych),
 • Kosztów opłat za autostrady w Polsce i Włoszech (ok 890 zł licząc od miejsca zbiórki początkowej do miejsca zbiórki końcowej, przyjmując kurs 4,75 zł za 1 EURO),
 • Kosztów kempingów* (ok 2400 zł za 4 osoby dorosłe przyjmując kurs 4,75 zł za 1 EURO),
 • Kosztów wyżywienia (są one bardzo trudne do skalkulowania, w zależności od preferencji żywieniowych. Średnie koszty dla 4 osób wynoszą ok 1500 zł – cena ta obejmuje wyżywienie przygotowywane we własnym zakresie i tanich restauracjach),
 • Pozostałych kosztów takich jak bilety wstępów czy opłaty parkingowe ( z reguły dla 4 osób jest to około 1500 zł),
 • Kosztów ubezpieczenia medycznego, turystycznego, assistance i oc pojazdów uczestnika.

Całkowite koszty wyprawy przyczepą na osobę przy założeniu zestawu pojazdów z 4 osobami dorosłymi* to tylko 2382 zł** na osobę za niezapomnianą przygodę.

*Definicja osoby dorosłej na każdym kempingu jest inna i czasem za taką osobę uważana jest osoba od 8 roku życia, a czasem od 12.
**Podana kwota jest orientacyjna uwzględniając wszystkie wydatki za wyjątkiem ubezpieczeń.

Na zwiedzanie Toskanii i wypoczynek w Rimini uczestnik powinien:

 • Wykupić ubezpieczenie podróży zagranicznej zawierające ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa, OC w życiu codziennym dla siebie i współuczestników,
 • Zabrać karty EKUZ,
 • Wiedzieć ile długości i wysokości ma twój zestaw,
 • Zabrać ze sobą złącze/przejściówkę/przedłużacz CEE (na kempingach we Włoszech podłączenie prądu w 90% przypadków będzie ono potrzebne),
 • Posiadać dokumenty konieczne do podróży zagranicznej (dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy, dowody rejestracyjne z aktualnymi przeglądami, dowody ubezpieczenia OC pojazdów) i ich kopie,
 • Mieć pełną butlę gazową – wymiana butli we Włoszech jest niemożliwa ze względu na inne podłączenia, a znalezienie punktu gdzie można ją napełnić też nie należy do najłatwiejszych,
 • Mieć włączony roaming wraz z roamingiem internetu – we Włoszech istnieje możliwość zakupienia karty do internetu, ale w wielu przypadkach korzystniej wychodzi zakup dodatkowego pakietu internetu u swojego operatora,
 • Sprawdzić stan techniczny pojazdów przed wyjazdem,
 • Wykupić assistance pojazdów,
 • Mieć grilla jeśli chce z takowego korzystać,
 • Zaleca się aby miał ok 400 EURO w gotówce.

Wyprawy przyczepą logistycznie opracowane są dla zestawów z przyczepami.

Istnieje możliwość dołączenia do wyprawy z kamperem po wcześniejszym uzgodnieniu tego z organizatorem – głównie chodzi o wysokość posiadanego pojazdu.

[contact-form-7 id=”337″ title=”tos-rim”]