0
Dni wyprawy

0
Przyczep/kamperów max

0
Zestawów min

0
Osób na zestaw max

0
Km wyprawy

Cena

2'590,- za zestaw

Dołącz do nas już dziś i przeżyj niezapomnianą przygodę!Jest to wyprawa oparta na zwiedzaniu i wypoczynku, tak aby nie zabrakło w niej niczego.
Właściwa jej część zaczyna się już 2 dnia, kiedy dojedziemy na pierwszy kemping we Włoszech. Zapewniamy informatory odnośnie tego co warto zobaczyć i gdzie warto jechać się zrelaksować. Nie zmuszamy nikogo do niczego, poza trzymaniem się obowiązkowego planu przemieszczania, więc jeśli ktoś ma ochotę iść pospacerować po pięknych klifach prowincji Bari, to nie ma problemu. Innym proponujemy wieczorne przechadzki po włoskich miasteczkach, które są jakże urokliwe.

Dostaniecie Państwo wskazówki jak znaleźć najlepsze i najtańsze pizzerie, które często odstraszają turystów, a jednak warto z nich korzystać. Służymy pomocą odnoście tego gdzie robić zakupy, żeby nie przepłacać, bo nawet certyfikowane włoskie produkty można kupić w rozsądnych cenach.
Dla osób nie oszczędzających na wysokiej jakości BIO produktach podpowiemy gdzie je dostać. Podpowiemy także jakie są regionalne potrawy, jeśli nastawiacie się na kulinarne doznania.

Na naszej wyprawie proponujemy także wieczorne spotkania integracyjne, które za każdym razem będą wyglądać trochę inaczej, w zależności od miejsca w którym będziemy się znajdować.

Będziecie Państwo mieli okazję zwiedzić takie miasta i miasteczka jak Bolonia, Rzym, Bari, Poligniano di mare, Monopoli, Alberobello, San Marino, Rimini, i Padwa. We wszystkich tych miejscach znajdziecie widoki i zabytki zapierające dech w piersiach.

Dla osób żądnych rozrywki, też nic nie zabraknie. W 2 części naszej wyprawy będzie można jej zaznać sporo. Prowincja Rimini oferuje park rozrywki, park wodny, park miniatur mający również część rozrywkową i oczywiście niezliczoną ilość barów, pubów i klubów – również tych plażowych.

U nas nie znajdziecie Państwo żadnych ukrytych kosztów wyprawy, a dzięki jej charakterowi, samodzielnie będziecie mogli dostosować jej koszty do waszych możliwości, decydując o cenach wynajmowanych parceli kempingowych, miejsc które będziecie zwiedzać oraz gdzie i jak będziecie się żywić.

Nie czekajcie i wypełnijcie formulaż rezerwacyjny już dziś, oczywiście po wcześniejszym zapoznaniu się z pozostałymi informacjami 😉

Dzień 1

Spotkanie w miejscu zbiórki (parking na A4 przy wjeździe z Niepołomic) o godzinie 11:30 lub dołączenie do grupy na trasie po wcześniejszym uzgodnieniu tego z organizatorem, przejazd na parking przy autostradzie za Wiedniem, nocleg.

Dzień 2

Przejazd do Bolonii, zakwaterowanie na Kempingu, Spotkanie integracyjne.

Dzień 3

Możliwość zwiedzania Bolonii, przejazd do Rzymu, zakwaterowanie na agroturystycznym kempingu. Dla chętnych nocne życie w Wiecznym Mieście.

Dzień 4

Możliwość zwiedzania Rzymu, czas wolny. Możliwość skorzystania z oferty żywieniowej u gospodaży. Spotkanie integracyjne.

Dzień 5

Przejazd do Polinano di mare. Zakwaterowanie na kempingu. Możliwość zwiedzania Alverobello (miasteczka z unikatowymi na skalę swiatową domkami Trulli).

Dzień 6

Czas wolny. Możliwość zwiedzania Bari, Monopoli, Poliniano di mare.

Dzień 7

Czas wolny. Możliwość zwiedzania Bari, Monopoli, Poliniano di mare. Przejazd do Rimini. Zakwaterowanie na Kempingu, czas wolny.

Dzień 8

Dla chętnych wycieczka do parku rozrywki Mirabilandia. Możliwość zwiedzania parku miniatur Miniatura Italia, San Marino, Rimini. Czas wolny.

Dzień 9

Dla chętnych wycieczka do aqua parku Mirabeach. Możliwość zwiedzania parku miniatur Miniatura Italia, San Marino, Rimini. Czas wolny.

Dzień 10

Możliwość zwiedzania parku miniatur Miniatura Italia, San Marino, Rimini. Czas wolny.

Dzień 11

Czas wolny. Przejazd do Padwy. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 12

Przejazd na parking w okolicy Wiednia. Nocleg.

Dzień 13

Przejazd do miejsca zbiórki końcowej (parking na A4 przy zjeździe na Niepołomice) lub wcześniejsze odłączenie się od grupy po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem.

Cena zawiera:

 • Opiekę pilota wyprawy, przez cały czas jej trwania,
 • Szczegółowy plan wyprawy,
 • Opracowaną trasę wraz z miejscami postojowymi,
 • Informator o zabytkach, atrakcjach i lokalnej kuchni w miejscach noclegowych,
 • Dla chętnych wycieczki fakultatywne oferowane przez organizatora,
 • Spotkania integracyjne o zróżnicowanym charakterze w zależności od miejsca, w którym są organizowane,
 • Opracowanie orientacyjnych kosztów nie zawartych w cenie,
 • Od dnia rozpoczęcia wyprawy, ważne ubezpieczenie OC w razie szkód doznanych przez uczestników wyprawy z winy organizatora do 500 tys. zł.

Cena nie zawiera:

 • Kosztów paliwa (za główną trasę to ok 2882 zł przy założeniu spalania 10l/100km i ceny paliwa w kwocie 9 zł – w kalkulację nie są wliczone koszty paliwa przejechanego w miejscach postojów),
 • Kosztów winet (ok 236 zł za winiety w Czechach i Austrii dla zestawu pojazdów do 3,5t. Zestawy pojazdy powyżej 3,5t muszą posiadać urządzenia do uiszczania opłat drogowych),
 • Kosztów opłat za autostrady w Polsce i Włoszech (ok 760 zł licząc od miejsca zbiórki początkowej do miejsca zbiórki końcowej, przyjmując kurs 4,75 zł za 1 EURO),
 • Kosztów kempingów (ok 2000 zł za 4 osoby dorosłe przyjmując kurs 4,75 zł za 1 EURO),
 • Kosztów wyżywienia (są one bardzo trudne do skalkulowania, w zależności od preferencji żywieniowych. Średnie koszty dla 4 osób wynoszą ok 1500 zł – cena ta obejmuje wyżywienie przygotowywane we własnym zakresie i tanich restauracjach),
 • Pozostałych kosztów takich jak bilety wstępów czy opłaty parkingowe ( z reguły dla 4 osób jest to około 1500 zł),
 • Kosztów ubezpieczenia medycznego, turystycznego, assistance i oc pojazdów uczestnika.

Całkowite koszty wyprawy na osobę przy założeniu zestawu pojazdów z 4 osobami dorosłymi* to tylko 2867 zł** na osobę za niezapomnianą przygodę.

*Definicja osoby dorosłej na każdym kempingu jest inna i czasem za taką osobę uważana jest osoba od 8 roku życia, a czasem od 12.
**Podana kwota jest orientacyjna uwzględniając wszystkie wydatki za wyjątkiem ubezpieczeń.

Uczestnik powinien:

 • Wykupić ubezpieczenie podróży zagranicznej zawierające ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa, OC w życiu codziennym dla siebie i współuczestników,
 • Zabrać karty EKUZ,
 • Posiadać dokumenty konieczne do podróży zagranicznej (dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy, dowody rejestracyjne z aktualnymi przeglądami, dowody ubezpieczenia OC pojazdów) i ich kopie,
 • Mieć pełną butlę gazową – wymiana butli we Włoszech jest niemożliwa ze względu na inne podłączenia, a znalezienie punktu gdzie można ją napełnić też nie należy do najłatwiejszych,
 • Mieć włączony roaming wraz z roamingiem internetu – we Włoszech istnieje możliwość zakupienia karty do internetu, ale w wielu przypadkach korzystniej wychodzi zakup dodatkowego pakietu internetu u swojego operatora,
 • Sprawdzić stan techniczny pojazdów przed wyjazdem,
 • Wykupić assistance pojazdów,
 • Mieć grilla jeśli chce z takowego korzystać,
 • Zaleca się aby miał 400 EURO w gotówce.

Wyprawy logistycznie opracowane są dla zestawów z przyczepami.

Istnieje możliwość dołączenia do wyprawy z kamperem po wcześniejszym uzgodnieniu tego z organizatorem.

[contact-form-7 id=”337″ title=”tos-rim”]